Spływ tratwami po Biebrzy

SKKT DREPTUSIE I LO 4 do 6 maja 2017r. „ Dreptusie” tym razem na tratwach..
Na początku maja 21osobowa grupa SKKT „ Dreptusie” pod opieką p. Marii Bielińskiej i dwóch wolontariuszy- Julii Skrzekut i Szymona Witkosia- wybrała się na spływ tratwami po Biebrzy.
Największy niepokój budziłą aura niespotykana o tej porze roku, zwłaszcza, że w dniu wyjazdu nie tylko padał deszcz, ale też wiał silny wiatr. Na szczęście wszystko odbyło się zgodnie z planem, bez „ niespodzianek”. "Dreptusie” zwiedziły Biebrzański Park Narodowy, twiedzę Osowiec, Regionalną Izbę w Sztabinie. Podczas spływu można było podpatrywać lęgowiska ptaków i ptasie gody ( jest tu około 290 gatunków ptaków!) Wyzwaniem dla młodzieży było spędzenie trzech dni w spartańskich warunkach- noclegi na tratwach, brak prądu i bieżącej wody, zamiast modnego obuwia- kalosze do kolan.
Wrażeń było moc, a „Dreptusie” już planują majowy rajd w Beskid Niski i Beskid Sądecki, a w sierpniu tradycyjnie - Tatry.

Na zakończenie roku szkolnego klas trzecich zostały wręczone koszulki SKKT Dreptusie uczniom, którzy uczestniczyli w rajdach naszego koła.