q5Nieczęsto zdarza się okoliczność taka jak dziś, kiedy możemy gościć znakomitość ze świata literatury i kultury, autora znanej i uznanej już powieści pt. "Madame"- pana Antoniego Liberę! To wypadek szczególny, gdyż powieść widnieje w wykazie lektur szkolnych i tym samym była to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z tekstem od strony warsztatu pisarza, posłuchać jego refleksji na temat literatury i szeroko rozumianej kultury współczesnej. Nasz Gość chętnie odpowiadał na pytania uczniów, pokazując szerokie spektrum związków literatury z filozofią i życiem jako takim. Warto nadmienić, że pan Libera, to nie tylko znakomity pisarz, ale również tłumacz i reżyser teatralny, a także wybitny znawca twórczości Samuela Becketta. Spotkanie poprowadziła pani Iwona Rosa.