437551058 928796189041237 688727209784233356 nRelacja z jedzeniem, a także z własnym ciałem bywa trudna, czasem do tego stopnia, że za późno zauważamy niepokojące sygnały, które mogą świadczyć i przyczyniać się do zaburzeń odżywiania. W szkolnym tygodniu promującym zdrowy styl życia mówiliśmy dziś o chorobach związanych z tymi zaburzeniami. Pani dr Maria Chojnowska, specjalistka pediatrii w giżyckim szpitalu przybliżyła uczniom specyfikę anoreksji i bulimii, chorób dotykających nawet dzieci w młodszym wieku szkolnym. Wśród czynników kluczowych dla rozwoju zaburzeń odżywiania znajduje się wiele przyczyn m.in. nieprawidłowe nawyki żywieniowe, presja związana ze społeczno – kulturowymi standardami dotyczącymi sylwetki, uwarunkowania rodzinne czy osobowościowe jak niska samoocena i silna potrzeba osiągnięć itp. W procesie leczenia osoby chorej niezbędne jest podjęcie psychoterapii. Serdecznie dziękujemy pani doktor Marii Chojnowskiej za tak merytoryczne spotkanie.