Julita Ewa Zawadzka - poniedziałek - piątek od 8.30 do 13.30 - telefon do szkoły 87 428 22 30, ZAPRASZAM DO ROZMOWY!

- pomoc psychologiczno - pedagogiczna - doradztwo zawodowe - poradnictwo dla uczniów i rodziców


We wtorek 21 marca uczniowie pierwszych klas uczestniczyli w zajęciach dotyczących zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych. Prowadzący p. Paweł Martyniuk stworzył atmosferę do zadawania pytań i uzupełnienia swojej wiedzy na temat środków odurzających. Uczniowie analizowali nie tylko skutki eksperymentowania ze środkami uzależniającymi, ale także przyczyny, dla których młodzież bezkrytycznie sięga na przykład po dopalacze. Zajęcia sfinansowane dzięki wsparciu Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

 

Nikotyna jest substancją, która dostaje się do organizmu poprzez dym papierosowy. Kiedy palacz wdycha dym, nikotyna powoduje uwalnianie dopaminy. Wywołuje to pozorne uczucie zrelaksowania. W rzeczywistości nasze serce bije znacznie szybciej. Uczucie to nie trwa długo zatem po pewnym czasie palacz musi palić coraz więcej aby wywołać ten stan. Tak właśnie działa mechanizm uzależnienia, który sprawia, że tak trudno jest im rzucić nałóg.

Czytaj więcej: - Zapalisz?

W marcu funkcjonariusze KPP w Giżycku: mł.aspirant Iwona Chruścińska i aspirant Waldemar Kuncer zapoznają uczniów klas pierwszych i trzecich z zagadnieniami opisanymi w kodeksach prawa. Spotkania na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konsekwencji prawnych za popełnione czyny karalne mają na celu uświadomienie młodzieży odpowiedzialności, jaką ponoszą - nie tylko za swoje życie.

Przekonania typu „Na pewno mi się nie uda”, „Nie zdam, to pewne”, „Polegnę” są przekonaniami, które zaklinają rzeczywistość i mogą dawać pozorne poczucie wpływu na rzeczywistość. Tego typu przekonania nazywamy nieracjonalnymi, ponieważ nie są oparte na racjonalnej analizie sytuacji, ale na jakimś rodzaju nieuzasadnionej pewności.

Czytaj więcej: Stres pod kontrolą