36003018 2018796741466048 4340057164048498688 n
Jak wygląda najpiękniejszy dzień w szkole??

Tak jak w dzisiejszej galerii!! Tak Kochani to już wakacje!!!

A w tym roku wyjątkowo długie! Po rocznych trudach i zmaganiach przedstawiamy Wam naszych zwycięzców i

tych wszystkich, którzy cieszą się razem z nimi! Gratulacjom i owacjom nie było końca!

Życzymy Wszystkim pięknych, bezpiecznych wakacyjnych dni, dużo uśmiechu i wspaniałych przygód!

( fot. J. Liminowicz)

Do zobaczenia!!!

Czytaj więcej: Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

IMG 20180522 121611Opiekę nad ogródkiem szkolnym w minionym roku szkolnym sprawowała klasa IIIB oraz IIAD.  Ogródek został założony jesienią  i już wówczas można było oglądać wspaniałe barwy traw, zimą został zabezpieczony  pokrywą igliwia (a później  śniegu)  i w całej okazałości ukazał nam się  wiosną. Mogliśmy wówczas podziwiać  przepiękne w swoich formach,  barwach i zapachach rośliny jednoliścienne -przebiśniegi, krokusy, hiacynty,  żonkile no i oczywiście tulipany.  Klasa IIAD na lekcjach przyrody posadziła zioła, z których to dobrodziejstw korzystaliśmy pijąc  herbatkę z mięty czy melisy .  W przyszłym roku planujemy powiększyć i urozmaicić szkolny ogródek a opiekę nad nim przejmie klasa IC.

Czytaj więcej: Cztery pory roku w ogródku szkolnym

Spełniłem marzenia, stanąłem na szczycie góry o nazwie Japonia. Z perspektywy naszego kraju myślałem, że to jest największy szczyt, jaki mogę osiągnąć. Stojąc na scenie tanecznej w Japonii podczas Światowych Mistrzostw Breakdance zobaczyłem, że przede mną jest jeszcze wiele możliwości związanych z tańcem i że do zdobycia jest jeszcze wiele szczytów, do których trzeba się dobrze przygotować
Moja Japonia - jak to się rozpoczęło?

Czytaj więcej: Tomasz Chorzelewski w Japonii!!!

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł, które będą mogli przeznaczyć na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć. Wnioski o świadczenie z programu można składać online już od 1 lipca br. Nabór wniosków w formie papierowej rozpocznie się miesiąc później – 1 sierpnia br. Ostateczny termin mija 30 listopada br.

Więcej informacji na: www.mrpips.gov.pl/DobryStart

Koordynator ds. zwalczania i zapobiegania handlowi ludźmi chor. szt. Sylwia Plichta z Warmińsko - Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej podczas wtorkowego spotkania z licealistami przestrzegała przed zagrożeniami związanymi z przestępstem handlu ludźmi. Przybliżyła, czym jest to zjawisko, jakie ma formy oraz wyjaśniła, gdzie szukać pomocy i jakie należy zachować środki ostrożności, na przykład w przypadku podjęcia wakacyjnego zatrudnienia za granicą. Pani Sylwia zwróciła szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas korzystania z internetowych portali społecznościowych.  

 Hasło tegorocznego Światowego Dnia Zdrowia "Zdrowie dla Wszystkich" było tematem kwietniowego konkursu promującego zdrowy styl życia. Zgłoszone plakaty można było obejrzeć podczas szkolnej akcji przygotowanej przez uczniów klasy IC na korytarzu szkolnym. Wyróżnienie i nagrodę książkową zdobyła Weronika Borawska, IB. Gratulujemy! 

Czytaj więcej: Zdrowie dla wszystkich

            IMG 20180413 134026
Podobno piątek 13tego jest pechowy, ale właśnie w takim dniu odbył się finał  XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. Naszą szkołę reprezentowało czworo uczniów: Marta Chełkowska i Bartłomiej Ładny z klasy 3e i pierwszaki: Piotr Fil i Kacper Żurek. Szczególnie łaskawy okazał się ten dzień dla Marty, która została laureatką XVI edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych.Gratulujemy także pierwszoklasistom, którzy zostali finalistami tej edycji zawodów. 

            Eliminacje do zawodów trwały od listopada. Uczestnicy co miesiąc rozwiązywali po 5 zadań, wyniki publikowane były na stronie internetowej zawodów. Prowadzone i upubliczniane  są rankingi: najlepszych uczniów  w każdej kategorii, najlepszej szkoły  uczestniczącej w zawodach i inne.

            W Olsztynie, na Wydziale Matematyki i Informatyki finaliści zmierzyli się z pięcioma zadaniami z różnych działów matematyki (dla ciekawych zadania). 

Przed maturąW dniu 5 kwietnia 2018 roku w auli ILO już po raz czwarty odbył się Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Powtórka przed Maturą" zorganizowany dla uczniów szkół średnich w powiecie giżyckim. 
 
W tym roku w konkursie wzięło udział 33 uczniów z trzech szkół: Zespół Szkół Elektronicznych i Informatycznych, II Liceum Ogólnokształcące oraz I Liceum Ogólnokształcące.
 
Celem konkursu było zachęcenie młodzieży do nauki języka, z którego planują zdawać maturę oraz utrzymywanie współpracy i przyjaznych stosunków między szkołami.
Czytaj więcej: 4 edycja " Powtórka przed Maturą"

Dnia 14.04.2018r. odbył się wojewódzki etap Olimpiady Wiedzy Ekologicznej w Elblągu. Z naszego województwa wzięły udział 42 osoby, z I LO zakwalifikowały się dwie osoby: Karolina sobolewska (3b) i Maciej Witkowski (2c).  Do części ustnej zakwalifikowała się Karolina i zapewniła sobie udział na etapie centralnym tej olimpiady. Gratulujemy Karolinie i życzymy dalszych sukcesów. Liczymy też na sukcesy Maćka w przyszłym roku, gdyż już teraz- jako uczeń klasy drugiej- świetnie się zaprezentował. Opiekunami uczniów jest Prażmo Anna i Wojciulewicz Elżbieta.  

        Od 6 lat nieprzerwanie drużyny z naszej szkoły dostają się do ogólnopolskich finałów opartego na symulacji zarządzania firmą konkursu JA Titan. W tym roku udział w nim wzięło ponad 1200 drużyn z całego kraju. Do ścisłego finału rozegranego w dniach 12-13.04 w Warszawie dostało się tylko dwanaście, w tym dwie z ILO w Giżycku.
       Ostatecznie w końcowej klasyfikacji drużyny z naszej szkoły Legendary7 (Marta Ejsymont i Filip Łapkiewicz) i HoloCompany (Michał Niklas i Melania Czapla) pod opieką p.Marty Koplin zajęły 2 i 3 miejsce w kraju. Mamy już w kolekcji 7 statuetek medalowych, co stawia nas w czołówce szkół startujących w tym konkursie ekonomicznym w kraju.GRATULUJEMY!!! 

mms img 11976339860    mms img7425055560

KowalikW dniach 22-23 marca 2018r. w Białymstoku odbył się XVII Ogólnopolski Konkurs Polska Piastowska. Uczeń naszej szkoły, Dawid Kowalik, otrzymał tytuł FINALISTY konkursu i indeks na Uniwersytet Białostocki !!!
GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!

20180208 095027Po raz kolejny Piotr, uczeń  klasy Ie został zakwalifikowany ma Wielodyscyplinarny obóz naukowy Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Obóz odbędzie się w dniach 26 kwietnia-06 maja 2018r. w Serocku koło Warszawy. Obóz będzie prowadzony przez pracowników wyższych uczelni i placówek Polskiej Akademii Nauk oraz dawnych stypendystów Funduszu.

Ponadto w wakacje Piotr będzie brał udział w European Space Camp w miejscowości Anddya w północnej Norwegii. W czasie trwania obozu  odbędą wykłady na temat astronautyki, powstawania zórz polarnych, a także pracy CERNu.  Piotr będzie członkiem jednego z zespołów problemowych. Celem obozu jest skonstruowanie rakiety zdolnej do osiągnięcia prędkości MACH 3 mającej wynieść aparaturę pomiarową do startosfery. 

Gratulujemy i czekamy na relację z obozu!

 W lutym i marcu młodzież klas: IIIB, IIC oraz IC brała udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych w każdy czwartek przez Zakładu Utylizacji Odpadów Komunalnych w Spytkowie. Wycieczka do Spytkowa rozpoczyna się zawsze od zwiedzania zakładu, po czym następuje część edukacyjna. po której wszyscy uświadamiają sobie jak ważną rolę spełnia taki zakład w ochronie środowiska.

Czy wiecie, że przeciętny Polak wytwarza 268 kg odpadów rocznie? Przeciętny Europejczyk ok. 475 kg. Najwięcej odpadów komunalnych w przeliczeniu na 1 mieszkańca wytworzyły: Dania - 747 kg, Luksemburg - 653 kg, Cypr - 624 kg oraz Niemcy - 617 kg. Pomyślicie zatem – nie jest tak źle! Nic bardziej błędnego. Przytoczyłam dane z 2014 roku. W roku 2016 na jednego mieszkańca Polski przypadało już 303 kg, obecnie jeszcze więcej! Dlatego czytajcie dalej...

Czytaj więcej: Warszaty edukacyjne w Zakładzie Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Spytkowie

8 marca 2018 roku odbyła się już V edycja konkursu Maks Matematyczny. Organizatorzy - firma Mogalo - kolejny już raz opracowali formułę, która łączy wiedzę i umiejętności matematyczne uczestników z bardzo atrakcyjną formą konkursu. Wszyscy startujący mieli w ciągu jednej godziny rozegrać 3 gry komputerowe. Nie były to oczywiście typowe gry, do jakich jesteśmy przyzwyczajeni, lecz wymagające sprawności rachunkowej i umiejętności logicznego myślenia. Każdą grę można było powtarzać wiele razy, a liczyły się najlepsze wyniki.

W naszej szkole wystartowało 14 uczestników - głównie z klas pierwszych. Najlepszy wynik osiągnął uczeń klasy IB Kacper Żurek. Zdobył łącznie 1202 punkty, co pozwoliło mu zająć w swojej kategorii wiekowej I miejsce w województwie i II w kraju. Druga w województwie była w swojej kategorii Kamila Popławska z klasy IIB, a w pierwszej dziesiątce najlepszych w województwie zmieścili się jeszcze Jakub Mistera, Jan Zubrycki, Szymon Merski, Bartosz Kozakiewicz, Kacper Pawelczyk i Jędrzej Cituk.

Wszyscy startujący zgodzili się, że taka formuła konkursu jest bardzo atrakcyjna i trafia w gusta nawet tych, którzy niekoniecznie widzą się w gronie pasjonatów matematyki.

Żurek
Olbrzymim sukcesem zakończył się udział Kacpra Żurka, ucznia klasy Ib, w II edycji Olimpiady Statystycznej. Ta interdyscyplinarna olimpiada jest organizowana przez Główny Urząd Statystyczny, a patronują jej m.in. Ministerstwo Edukacji Narodowej, kilkanaście polskich uczelni wyższych i Polskie Towarzystwo Statystyczne.
Kacper przeszedł pomyślnie przez kolejne etapy, osiągając najwyższy wynik w województwie warmińsko-mazurskimi i awansując do ścisłego finału rozgrywanego 13 marca 2018 roku w siedzibie GUS w Warszawie. Zdobył więc tytuł finalisty etapu centralnego i znalazł się wśród 30 najlepszych pasjonatów statystyki w Polsce. Warto też dodać, że do uzyskana tytułu laureata olimpiady zabrakło praktycznie trochę czasu - jak sam twierdzi, 45 minut na rozwiązanie trzech rozbudowanych zadań to zbyt mało.
Statystyka to nie tylko matematyka, jak sie wielu osobom wydaje. Kacper musiał wykazać się też olbrzymią wiedzą m.in. z geografii, przedsiębiorczości i WOS-u. Tym niemniej umiejętność analitycznego myślenia, którą rozwija dzięki matematyce, analiza danych, umiejętność wykonania odpowiednich obliczeń i wyciągnanie właściwych wniosków, pozwoliły mu dotrzeć do ścisłego finału i już teraz zdobyć indeks do 10 krajowych uczelni.

Wagę sukcesu  podnosi też fakt, że Kacper jest dopiero w pierwszej klasie. Gratulujemy!