Koniec kwietnia przynosi nie tylko zapowiedź majówki, ale jest w szkolnej rzeczywistości liceum nieubłaganym sygnałem, że oto czas pożegnania klas czwartych właśnie nadszedł, a wraz z nim krótki spektakl uroczystych przemówień, artystycznych uniesień i wzruszających chwil podszytych wspomnieniami tego, co już nie wróci. Pani dyrektor Beata Budzińska, zainaugurowała uroczystość pożegnania maturzystów sentencjonalnym przemówieniem, by zaraz po nim nagrodzić i wyróżnić najbardziej zaangażowanych absolwentów, którzy przynieśli chlubę naszemu liceum! Wielki młodopolski poeta Jan Kasprowicz napisał: "Po ziemi chodząc zwyczajnie, przecież swój ślad poznaczycie -" i niech te słowa będą poetycką pieczęcią, że każdy z Was pozostawił swój ślad w szkole słowem, czynem, pracą, zaangażowaniem, czy po prostu obecnością w tym pięknym okresie życia! Równie ważną częścią uroczystości były występy naszych wokalistek, które po raz ostatni zaśpiewały przy akompaniamencie "High School Band'u". Także ostatni akord należał do klas czwartych i ich wychowawców, którzy wręczywszy świadectwa, ustawili się do pamiątkowego zdjęcia, aby zaraz potem obejrzeć wspominkowe slajdy wraz z komentarzami prowadzących! Kochani Maturzyści! To koniec, ale tylko pewnego rozdziału! Opuszczając mury naszej szkoły, wypływacie na szerokie wody życia, które choć kapryśne, poprowadzą Was ku szczytom szybciej niż się tego spodziewacie! Tymczasem życzymy Wam świetnie zdanej matury, a po niej zasłużonego odpoczynku, aby znów ruszyć w drogę ku widnokręgom marzeń! Powodzenia i do zobaczenia!!!