mgr Julita Ewa Zawadzka

pedagog szkolny, doradca zawodowy

pon. - pi.      8.30 - 13.30

Adresy i telefony instytucji, w których można szukać pomocy:

Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna, ul.Smętka 5, tel. 87 428 33 15, 87 428 10 28

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie, ul. Smętka 5, tel. 87 429 10 89

Sąd Rejonowy w Giżycku, III Wydział Rodzinny i Nieletnich, ul. Gdańska 11 pok. 109, tel. (87) 429-21-94, (87) 441-80-06

Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku, ul. Al. 1 Maja 14, tel (87) 429 13 36

Niebieska Linia – telefon dla osób doświadczających przemocy 800 120 002

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka 800 12 12 12

Telefon Zaufania – uzależnienia behawioralne 801 889 880

We wtorek 21 marca uczniowie pierwszych klas uczestniczyli w zajęciach dotyczących zagrożeń wynikających z używania substancji psychoaktywnych. Prowadzący p. Paweł Martyniuk stworzył atmosferę do zadawania pytań i uzupełnienia swojej wiedzy na temat środków odurzających. Uczniowie analizowali nie tylko skutki eksperymentowania ze środkami uzależniającymi, ale także przyczyny, dla których młodzież bezkrytycznie sięga na przykład po dopalacze. Zajęcia sfinansowane dzięki wsparciu Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.

Przekonania typu „Na pewno mi się nie uda”, „Nie zdam, to pewne”, „Polegnę” są przekonaniami, które zaklinają rzeczywistość i mogą dawać pozorne poczucie wpływu na rzeczywistość. Tego typu przekonania nazywamy nieracjonalnymi, ponieważ nie są oparte na racjonalnej analizie sytuacji, ale na jakimś rodzaju nieuzasadnionej pewności.

Czytaj więcej: Stres pod kontrolą

W marcu funkcjonariusze KPP w Giżycku: mł.aspirant Iwona Chruścińska i aspirant Waldemar Kuncer zapoznają uczniów klas pierwszych i trzecich z zagadnieniami opisanymi w kodeksach prawa. Spotkania na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konsekwencji prawnych za popełnione czyny karalne mają na celu uświadomienie młodzieży odpowiedzialności, jaką ponoszą - nie tylko za swoje życie.