W ramach projektu "Podniesienie jakości oferty edukacyjnej ukierunkowanej na rozwój kompetencji kluczowych uczniów z obszaru Krainy Wielkich Jezior Mazurskich: Powiat Giżycki - I LO", realizowanego z udziałem środków pomocowych, jako wynik współpracy grup języka polskiego i informatycznej, narodziła się nowa edycja szkolnej gazetki NIECODZIENNIK. Zapraszamy do lektury, szczególnie polecamy analizę porównawczą dwóch powieści, której autorem jest Mikołaj Chodorski.

Link do gazetki Grudzień 2021

Ranking Liceów Ogólnokształcących 2022 - Perspektywy

W rankingu 2022 analizowano wyniki 1256 liceów ogólnokształcących (spośród 2270 działających w kraju), które spełniły kryterium wejścia do Rankingu.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Do sporządzenia rankingu wykorzystano dane ze źródeł egzogenicznych (zewnętrznych) wobec ocenianych szkół. Źródłem danych były protokoły komitetów głównych olimpiad, zestawienia okręgowych komisji egzaminacyjnych (OKE) z wynikami matur z przedmiotów obowiązkowych i przedmiotów dodatkowych oraz dane Systemu Informacji Oświatowej.

Miło nam poinformować, że nasze liceum uplasowało się na 408 miejscu i otrzymało tytuł „Srebrnej szkoły 2022”. Natomiast w Rankingu Wojewódzkim Liceów 2022 zajęło miejsce 9.

Szczegóły w linku poniżej:

https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-glowny-liceow

https://2022.licea.perspektywy.pl/rankings/ranking-warminsko-mazurski

Czarter Jachtów Mazury Wioska Żeglarska MikołajkiMiło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły, Amelia Leszczyńska z klasy 1a, w sezonie żeglarskim 2021 reprezentowała barwy narodowe w Żeglarskich Mistrzostwach Świata klasy Cadet, rozgrywanych na Jeziorze Garda we Włoszech. Szczegóły w załączniku.

Serdecznie gratulujemy.

 

 

logo konkursy

Uczniowie klasy 3h: Jakub Kowalczyk zakwalifikował się do etapu centralnego Olimpiady Wiedzy o Mediach, a Jakub Lewandowski i Mikołaj Laszczkowski będą się zmagać z rywalami na etapie okręgowym Olimpiady Geograficznej.
Natomiast uczennica klasy 2a Wiktoria Domaradz zakwalifikowała się do etapu okręgowego Olimpiady Filozoficznej.

Gratulujemy uczniom i opiekunom oraz życzymy dalszych sukcesów.

 

12 04 PACZKA SENIOR2Boże Narodzenie to czas magiczny, który wnosi do naszego życia wiele szczęścia i dobra. To właśnie nim klasa 3f postanowiła się podzielić z tymi, którzy mogliby zaznać go mniej w te Święta. Wsypaliśmy trochę miłości do paczek przygotowanych dla potrzebującej dziewczynki i samotnej starszej Pani. 🎄❤️🌲
 
 
galeria
 
 

siatkowka8.12.2021r. w Gołdapii odbyły się zawody w siatkówce dziewcząt „Licealiada 2021/2022” na szczeblu rejonowym. W rozgrywkach brały udział 3 drużyny: II LO w Ełku, LO w Gołdapii i I LO w Giżycku. Po zaciętej walce w turnieju zwyciężyły zawodniczki z Ełku, drugie miejsce zajęły siatkarki z Giżycka, a trzecie z Gołdapii. Awans do kolejnego etapu rozgrywek uzyskały zespoły z Ełku i Giżycka. Dziękujemy uczennicom z naszej szkoły za zaangażowanie i sportową postawę na boisku. Życzymy dalszych sukcesów.

zdjęcie 1

zdjęcie 2

zdjęcie 3

zdjęcie 4

g1Zegar odmierza czas do najpiękniejszych świąt roku i chociaż do pierwszej gwiazdki zostało jeszcze kilkanaście dni, my mamy ich całe mnóstwo już teraz, dzięki klasie IC, która tak pięknie przyozdobiła szkolny korytarz! "Niebo gwiaździste nade mną...", chciałoby się rzec za filozofem! Tymczasem patrzcie i podziwiajcie!

 

galeria

 

 

 

p1Święta to czas dzielenia się dobrem.💓

Uczniowie naszego Liceum zaangażowali się w zbiórkę darów dla podopiecznych Stowarzyszenia na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową „Promyk”. Dziękujemy klasom Ia, I b, Ic, Id, IIa, IId.

Koło Wolontariatu „ Świetliki” życzy wszystkim zdrowych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

galeria

 

 

 

 

certyfikatMiło nam poinformować, że na wniosek Kapituły Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty przyznał naszej szkole Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu.

Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu jest prestiżowym konkursem, który ma na celu zachęcić do podejmowania działań w szkole i poza szkołą na rzecz kształcenia uczniów w poczuciu miłości Ojczyzny, chęci służenia Polsce i narodowi polskiemu, przekazywania pamięci o bohaterach i wydarzeniach przeżywanych w radości, jak i zadumie, świadomej przynależności do narodu, regionu, rodziny, wspólnoty lokalnej, poczucia dumy i odpowiedzialności za „wszystko, co Polskę stanowi”.

I Liceum Ogólnokształcące realizowało projekt o Wojciechu Kętrzyńskim. Dziękujemy za owocną współpracę Bibliotece Pedagogicznej w Giżycku.

 

 

roza nekrolog    Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego

im. W. Kętrzyńskiego w Giżycku

z głębokim żalem żegna

wieloletniego nauczyciela tej szkoły

 

ś. † p. JERZEGO SZAMBORSKIEGO

 

flagaNiepodległość jest największą wartością każdego narodu, a w przypadku Polaków, wywalczoną ogromnym wysiłkiem i poświęceniem wielu pokoleń, które jeszcze w nie tak odległej przeszłości mogły tylko o niej marzyć. 103 rocznica jej odzyskania jest świętem wszystkich, którzy noszą ją w sercu każdego dnia! Jak śpiewał Marek Grechuta: "Tysiąc lat historii patrzy w serce Twe...", więc niech i nasze zabije szybciej w ten radosny czas!

galeria

 

Spotkanie ze słuchaczami Uniwersytetu III wieku

Kim był Kętrzyński? Jak kształtowała się jego narodowa świadomość? Dlaczego czuł, że w jego piersi bije polskie serce? Na te i inne pytania odpowiadała młodzież sobie i słuchaczom Uniwersytetu III wieku w auli I LO. Przygotowany występ dostarczył zebranym niemało wzruszeń. Słowa uznania należą się naszej utalentowanej młodzieży. Dziękujemy!

>>> Dyplom

galeria

ggW dn. 19.11 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wilkasach, odbył się, jak co roku, Konkurs Pięknego Czytania. Naszą szkołę reprezentowało troje uczniów : Alicja Chodkowska i Jakub Karasiewicz z klasy IIIA oraz Aleksandra Tarnowska z klasy IIIG.
Z ogromną radością pragniemy poinformować, że wszyscy troje zostali docenieni I miejsce Jakub Karasiewicz z tekstem z powieści "Chudszy" Stevena Kinga, III miejsce Aleksandra Tarnowska z fragmentem "Granicy" Zofii Nałkowskiej, wyróżnienie Alicja Chodkowska, doceniona za świetny wybór tekstu z powieści "Szklany klosz" Sylvii Plath.
Jesteśmy dumni z naszych uczniów, cieszymy się sukcesem razem z nimi i życzymy kolejnych, interesujących doświadczeń czytelniczych.
 
>>> Dyplom
 

q5Nieczęsto zdarza się okoliczność taka jak dziś, kiedy możemy gościć znakomitość ze świata literatury i kultury, autora znanej i uznanej już powieści pt. "Madame"- pana Antoniego Liberę! To wypadek szczególny, gdyż powieść widnieje w wykazie lektur szkolnych i tym samym była to niepowtarzalna okazja, aby zapoznać się z tekstem od strony warsztatu pisarza, posłuchać jego refleksji na temat literatury i szeroko rozumianej kultury współczesnej. Nasz Gość chętnie odpowiadał na pytania uczniów, pokazując szerokie spektrum związków literatury z filozofią i życiem jako takim. Warto nadmienić, że pan Libera, to nie tylko znakomity pisarz, ale również tłumacz i reżyser teatralny, a także wybitny znawca twórczości Samuela Becketta. Spotkanie poprowadziła pani Iwona Rosa.

galeria

 

257371510 3129935683997335 7885640200819044402 nOrganizacja konkursu miała na celu zaszczepienie w młodzieży nawyku i potrzeby poprawności językowej, propagowanie kultury języka polskiego, w tym szczególnie zasad pięknej i poprawnej polszczyzny a także propagowania zasad polskiej ortografii. Serdecznie gratulujemy uczennicom naszej szkoły: Julii Krużyńskiej za zajęcie I miejsca oraz Magdalenie Kulszewicz II miejsca.
 
 
 
 
 
 

dyniaKoniec tygodnia, tym razem w wesołym nastroju "Dnia Dyni", kiedy to klasy przebrały się tematycznie, walcząc o niekwestionowane trofeum naszej szkoły - obiekt pożądania klas od I do III, bilet do krainy błogiego spokoju, czyli "Kartkę Niepytkę"! Świetnie się bawiliśmy, ale nagrody zgarnęły klasy: Ic, 2b, 3d, 3g! Gratulujemy!!! 

 

galeria

 

l.angKlasa 2a z inicjatywy pani Edyty Organek wzięła udział w dwugodzinnych warsztatach organizowanych przez Europejski Program Edukacyjny Nauka bez Granic. Tematyka spotkań - Britishness: James Bond, a reflection of changes in the British society; a następnie - British Culture Through Pop Music. Mark Willis - prowadzący, rodowity Brytyjczyk przedstawił młodzieży klimat i kulturę Anglii, Wielkiej Brytanii oraz Zjednoczonego Królestwa. Uczniowie z zaangażowaniem pracowali w grupach i wymieniali swoje wnioski z prowadzącym.
Nauczycielka planuje kontynuację warsztatów z kolejnymi klasami. Mamy nadzieję, że ta forma nauki będzie owocna.
galeria
 
znicz szary dpn"Pokolenie przychodzi i pokolenie odchodzi,a ziemia trwa po wszystkie czasy.", powiada mędrzec. Tymczasem na kilka dni przed Zaduszkami, kolejne pokolenie uczniów naszej szkoły ma zaszczyt opiekować się grobami nauczycieli I LO. Tym razem ta powinność przypadła klasie IB, która wysprzątała nagrobki, nieustannie nadgryzane zębem czasu, przypominającym o nieubłaganym upływie minut, godzin, dni, miesięcy i lat...
 
galeria