otrzesinyOtrzęsiny to zawsze wielkie wydarzenie w życiu szkoły, zwłaszcza dla klas pierwszych, które przy pomocy tego "rytuału", stają się nieodłączną częścią braci uczniowskiej! Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Czterech Pór Roku i trzeba przyznać, że pierwszaki stanęły na wysokości zadania! Jury oceniało nie tylko kostiumowe zaangażowanie, ale i jakość sezonowych metamorfoz. Dodatkowe punkty otrzymywała klasa, której wychowawca również się przebrał! Wśród konkurencji była oczywiście tematyczna autorska piosenka, a wśród gier terenowych między innymi poszukiwanie koszulki po omacku idąc za głosem nauczyciela, jedzenie pływającego jabłka, czy konkurs na taneczny układ choreograficzny! Jedno jest pewne! Takiej wspaniałej atmosfery dawno już nie oglądaliśmy, a radość i entuzjazm, wyraźnie rysowały się na twarzach.

I najważniejsze! Otrzęsiny wygrała klasa I B, której wychowawcą jest pan Jacek Liminowicz i to ona przygotuje przyszłoroczne zmagania! Szczerze gratulujemy!

Fotorelacja: Krzysztof Gasiński i Szymon Zaniewski /uczestnicy warsztatów Cyberfoto/   galeria

LEM.viewMinęło 100 lat od narodzin jednego z największych pisarzy science-fiction - Stanisława Lema (1921-2006). Ten futurolog, eseista, filozof oraz kandydat do nagrody Nobla, był niezwykle wpływową postacią zarówno dla świata nauki jak i milionów czytelników na całym świecie. Dzieła takie jak "Solaris", "Opowieści o pilocie Pirxie" czy " Szpital przemienienia", to nie tylko znakomite i klasyczne już dzieła filmowe, ale także źrodło mądrych cytatów i dowód na nieograniczoność ludzkiej wyobraźni! W naszej szkole też chcieliśmy przypomnieć tego słynnego autora, poprzez wymyślone kreacje z "Bajek robotów" i innych dzieł! Zapewniamy jednak, że pod kostiumami kryła się jak najbardziej (nie)sztuczna inteligencja, ale niemal cała klasa IB wraz ze swoim twórczym potencjałem, którego efekty możecie obejrzeć w galerii! 

galeria

 

c34acb3115bc176aada735f52ab9d19eZadomowić się w nowej klasie nie jest łatwo, ale i na to są sposoby! Klasa IB, której wychowawcą jest pan Jacek Liminowicz oddała się w piątkowe popołudnie pełnej integracji pod postacią gry terenowej paintball i klasowego ogniska. Jeżeli potrafimy śpiewać nie tylko w ramach karaoke, ale i przy akompaniamencie gitary, to jak najlepiej wróży to na przyszłość! Warto czasem wyściubić nosa znad smartfona!

galeria

 

edzjo 24 września w naszej szkole odbył się Europejski Dzień Języków Obcych. Podczas lekcji odbywały się prezentacje, quizy, łamańce językowe oraz gry planszowe. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs Masterteam - matematyka po angielsku.

Zwycięzcą konkursu Masterteam została drużyna z klasy 2c w składzie:
Franek Sławecki, Kuba Wrzosek, Tomek Grzyb
 
Miejsce drugie zajęła drużyna z klasy 1c w składzie:
Piotr Paluch, Piotr Kucharski, Piotr Karczewski
 
Gratulujemy!!! galeria

22 września do naszej szkoły zawitał niezwykły gość. Z okazji 200 rocznicy urodzin zjawił się we własnej osobie wielki wieszcz, Cyprian Kamil Norwid, w towarzystwie dwóch dam wprost z salonów romantycznych. Spacerował po korytarzach, podchodził do młodych ludzi i dzielił się swoimi mądrymi sentencjami. Zaglądał też do klas i zadawał pytania, bo bardzo był ciekawy, czy jeszcze się o nim pamięta, czy zna się ważne fakty z jego biografii i czy czyta się jego utwory. Cieszył się bardzo z każdej dobrej odpowiedzi i nagradzał zwycięzców cukierkami. Opuszczał nas chyba zadowolony, bo cukierki zniknęły - widać uczniowie I LO pamiętają jego zasługi i darzą go należnym szacunkiem. Wielkim ludziom się on należy.

galeria

15 września 2003 roku trafiła do rąk amerykańskich czytelników książeczka „The Dot” – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Ta niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości poruszyła serca nauczycieli. Postanowili czytać ją swoim uczniom i rozmawiać o talentach, które drzemią w każdym z nas. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków (również na polski) wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Co roku 15 września w ramach International Dot Day uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.

W naszej szkole obchodzimy ten dzień po raz pierwszy.

>>> Klasy pierwsze, w ramach integracji, realizowały projekt „Maluj jak Kandinski”. Efekty ich pracy można podziwiać na korytarzu szkolnym.

>>> Klasy drugie brały udział w konkursie „Połącz kropki”. Zwycięzcy: Dominik Wójcik 2a, Nikola Cichowska 2b, Krzysztof Gasiński 2c, Hanna Michalec 2d.

>>> Klasy trzecie tworzyły drzewa talentów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w działania.galeria

zebranie z rodzicami 750x50015.09.2021r. (środa)

> o godz. 16.00 w auli szkolnej odbędzie się ogólne spotkanie z rodzicami klas I.

> o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie rodziców z wychowawcami kl. I-III – tradycyjnie w salach lekcyjnych

> Przydział sal

> o godz. 17:15 odbędzie się zebranie Rady Rodziców (sala nr 4)

 

 

 

stypendiaW dniu 01.09.2021 r. w Starostwie Powiatowym w Giżycku uczennice naszej szkoły Julia Ciesińska oraz Natasza Zaniewicz odebrały Stypendium Starosty.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
 

koniec rokuNareszcie! Długo wyczekiwany, z niecierpliwością wypatrywany - ostatni dzień roku szkolnego stał się faktem! A to oznacza jedno: WAKACJE!!!  I jakkolwiek, dziwny to był rok, bo spod znaku Teamsa i Lockdownu, to jednak te fotografie każą wierzyć, że świat jest pięknym miejscem, a nasze radosne twarze są tego dowodem! Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wyróżnionym i nagrodzonym uczniom, a wszystkim pozostałym życzymy wspaniałego wypoczynku, słońca i dużo wakacyjnej radości!  DO ZOBACZENIA!!!!

 

 

 

galeria

 

 

1 09Wakacje za nami! Dzień 1 września stał się faktem, a my jako społeczność szkolna I liceum, przywitaliśmy go wyjątkowo uroczyście, między innymi za sprawą odsłonięcia tablicy pamiątkowej w hołdzie jednemu z naszych nauczycieli, prof. Józefowi Kalecińskiemu, ps. "ADIL", który uczył matematyki w pierwszych powojennych latach, a którego biografia żołnierza AK jest nie tylko piękną lekcją historii, ale wzorem wielu szlachetnych postaw w nieludzkich czasach wojny. Swoją obecnością zaszczycili nas m.in. pan Wojciech Cybulski - Kurator W-M, pan Jarosław Babalski - Pełnomocnik Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, pani Jolanta Piotrowska - Członek Zarządu województwa Warmińsko-Mazurskiego, pan Mirosław Drzażdżewski - Starosta Powiatu Giżyckiego, pan Wojciech Iwaszkiewicz - Burmistrz Miasta Giżycka, przedstawiciele IPN w Olsztnie - dr Paweł Worot - naczelnik delegatury IPN w Olsztynie oraz dr Marcin Płotek, a także pani Małgorzata Czopińska - dyrektor Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek Oświatowych oraz żołnierze Związku Narodowych Sił Zbrojnych Okręgu Warmińsko-Mazurskiego. W tak zacnym gronie odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej, a także zmiana pocztu sztandarowego i przysięga pierwszoklasistów, którzy od tej pory stali się pełnoprawnymi członkami społeczności licealistów. Nie wiemy jaki będzie ten rok, ale nikt nie chce spędzić go przed komputerem - to pewne! Pełni entuzjazmu i powakacyjnej energii ruszamy po nowe przyjaźnie, wiedzę i świetnie zdaną maturę! Powodzenia!
galeria
 

prawo

21 czerwca w Olsztynie odbył się finałowy Konkurs Wiedzy o Prawie, który honorowym patronatem objęła Pani Wicemarszałek Senatu, Gabriela Morawska-Stanecka.

W konkursie doskonale wypadli uczniowie naszej szkoły: II miejsce zajął Mateusz Drwal, a III miejsce Julia Ciesińska. Trzeci uczeń naszej szkoły, Kacper Skubisz, został wyróżniony.

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody ufundowane przez kancelarię Sejmu RP.

Uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

galeria

 

KrutyniaCzwartek był dla nas cudownym dniem! Spędziliśmy go na spływie kajakowym rzeką Krutynią w przepięknych okolicznościach przyrody. W połowie drogi zatrzymaliśmy się, by przy ognisku wspólnie zjeść kiełbaski i nieco odpocząć. Wycieczkę zakończyliśmy w Ukcie pełni wrażeń. Pogoda dopisała i humory też. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do domu.

kl. IId

 

 

 

galeria

 

komunikatKilka ważnych dat:
 
  • 30.08.2021r. - godz. 9.00 - egzaminy poprawkowe
  • 31.08.2021r. - godz. 9.00 - spotkanie uczniów klas pierwszych z wychowawcami
  • 01.09.2021r. - godz. 9.00 - uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
  • 03.09.2021r. - kiermasz książek podczas "długiej przerwy" (10.35-10.55) na holu szkoły.

uwaga kandydaciLista kandydatów przyjętych

do klasy I na rok szkolny 2021/2022

wywieszona zostanie na głównym holu szkoły

02.08.2021r. o godzinie 10.00.

 

drabinka turniejowaW dniu 12.06 uczniowie klasy 2h zorganizowali turniej szachowy na platformie internetowej chess.com

Wzięło w nim udział 8 zawodników. Zwyciężył "Bonk", uczeń klasy 1c.
 
Gratulujemy zwycięzcy!