logo fundacji  Nasza szkoła pozyskała od Mazurskiego Centrum Edukacji Ekologicznej, działającego przy Fundacji Ochrony Wielkich Jezior Mazurskich, fundusze na założenie przyszkolnego ogródka botanicznego . Projekt realizowany będzie przez najbliższe dwa lata, a jego realizacja rozpoczęła się już w październiku tego roku. Plac przeznaczony na ogród znajduje się przy parkingu szkolnym i można go zobaczyć z okien sali biologicznej. Zakupione zostały drewniane skrzynki oraz część roślin. Na razie wystawione są tylko trzy skrzynki, ale będzie ich więcej, a z czasem pojawią się również drewniane stoły - stanowiska pracy dla uczniów. Kolejne działania przewidziane są na wiosnę 2018r.

Celem projektu jest wykorzystanie ogrodu do realizacji tematów z przyrody i biologii związanych bezpośrednio z bioróżnorodnością.. Zależy nam na tym, aby  młodzież  zdobywała w naszej szkole nie tylko  wiedzę  teoretyczną, ale również praktyczną. Dzięki ogródkowi odbędzie się więcej lekcji  w terenie, bez konieczności organizowania wycieczki poza bramy szkoły. Ogród umożliwi wykorzystanie metod badawczych typu obserwacja, czy doświadczenie, które  są podstawą zdobywania wiedzy i umiejętności z przedmiotów przyrodniczych.

ogródek szkolny