Odsłony: 307

      Biblioteka szkolna oraz grupa aktywnych czytelników z naszej szkoły zorganizowała w auli  spotkanie dla klas pierwszych i drugich w celu promowania czytelnictwa. Wszyscy wiemy, jak ważne jest czytanie książek, wiemy, że rozwija wyobraźnię, bogaci słownictwo, kształtuje światopogląd. Ale nie wszyscy uczniowie rozumieją rangę problemu. Książka nie jest nudnym zamiennikiem komputera, smartfona czy telewizji. Książka jest niezbędnym narzędziem rozwoju każdego człowieka, narzędziem, którego nie da się zastąpić niczym innym.

Stąd też pomysły na różne społeczne projekty mające uświadomić wagę tego problemu, takie jak: „Narodowy program rozwoju czytelnictwa”, „Cała Polska czyta dzieciom” czy „Czytam bo lubię” oraz inne akcje medialne. Nasza szkoła również uczestniczy w programach promujących czytelnictwo m.in. w Czytaj.pl oraz  Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, w ramach którego zakupiliśmy mnóstwo książek beletrystycznych. W czasie spotkania na auli chcieliśmy zachęcić Was drodzy uczniowie do czytania. Zaprezentowaliśmy listę najbardziej poczytnych książek oraz umożliwiliśmy Wam wysłuchanie pięknej interpretacji  fragmentów książek w wykonaniu  laureatów tegorocznego Powiatowego Konkursu Pięknego Czytania: Dawida Kowalika, Agaty Zielińskiej  oraz Zuzanny Radzymińskiej. Do czytania książek, zachęcały też uczennice, które są rekordzistkami czytania w naszej szkole: Oliwia Ozygała, Oliwia Bruzgiewicz oraz Ewelina Łysik. Recenzje ulubionych powieści tych uczennic możecie przeczytać na stronie szkoły w zakładce biblioteka. Zapraszamy Was wszystkich do biblioteki – zbliżają się świąteczne ferie i będziecie mogli odpocząć od nauki czytając wypożyczone książki.