Odsłony: 625

Zawody okręgowe 19 stycznia br. trzech uczniów naszej szkoły: Maciej Tokarz (IIIe), Kacper Żurek (IIb) i Piotr Fil (IIe), wzięło udział w etapie okręgowym III edycji Olimpiady Statystycznej organizowanej przez GUS. Zawody odbyły się na Wydziale Ekonomii Uniwersytetu Warmińsko - Mazurskiego w Olsztynie, jednak Piotrkowi, który przebywał w tym czasie na warsztatach jako stypendysta Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci Zdolnych w Krakowie, umożliwiono start w okręgu małopolskim. Reprezentował tam oczywiście naszą szkołę i nasze województwo. Patronat nad Olimpiadą objęli m. in. Wojewoda Warmińsko - Mazurski, Warmińsko - Mazurski Kurator Oświaty, Narodowy Bank Polski, Mennica Polska. Udział wzięło ponad 30 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całego województwa, wyłonionych w eliminacjach szkolnych. W tym doborowym towarzystwie nasi zawodnicy spisali się bardzo dobrze; Kacper zajął I miejsce, Piotrek IV, a Maciek IX. Opiekę nad nimi sprawował p. Krzysztof Milewski.

Olimpiada Statystyczna to konkurs interdyscyplinarny. Uczestnicy muszą wykazać się olbrzymią wiedzą z zakresu matematyki, geografii, ekonomii, WOS-u i przedsiębiorczości. Nie wystarczy więc specjalizacja w jednej dziedzinie, aby osiągnąć sukces, trzeba być bardzo wszechstronnym.

Kacper wraz z zawodnikami, którzy zajęli II i III miejsce (Olsztyn i Mrągowo) spotkają się  27 lutego w Urzędzie Statystycznym w Olsztynie, aby przystąpić do pierwszego etapu zawodów centralnych. Zwycięzca pojedzie w marcu do Warszawy na II etap i będzie walczył o tytuł laureata z najlepszymi zawodnikami w kraju.

Warto tu zauważyć, że Kacper w ubiegłym roku dotarł właśnie do ostatniego etapu i zdobył tytuł finalisty etapu centralnego II edycji OS. Chociaż jest dopiero w II klasie, można śmiało powiedzieć, że to już rutyniarz. Trzymamy za niego kciuki w dalszych rozgrywkach a całej trójce serdecznie gratulujemy. Dziękujemy Panu Milewskiemu za opiekę nad drużyną