Odsłony: 564

28 marca odbył się konkurs recytatorski i plastyczny w ramach projektu: Patron Szkoły –Wojciech Kętrzyński. W konkursie pięknego czytania utworów W. Kętrzyńskiego pierwsze miejsce zajęła Justyna Wasilewska kl. I a, drugie Ewa Matusiak kl. I b, trzecie Daria Reluga kl. II a


W konkursie „Obraz inspirowany twórczością Patrona” pierwsze miejsce zajęła Agata Drumlak kl. III a, drugie miejsce Jakub Chmielewski kl. III e, trzecie Kinga Dzika kl. I c. Prezentację multimedialną o życiu i twórczości Wojciecha Kętrzyńskiego wykonał Maciej Styczyński z klasy II e. Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom gratulujemy.

Wyżej wymienione działania związane są z projektem „Patron Szkoły – Wojciech Kętrzyński”, który realizowany jest w roku szkolnym 2018/2019 w związku ze 100-leciem śmierci patrona szkoły. Celem projektu jest zapoznanie młodzieży z życiem, działalnością i twórczością Wojciecha Kętrzyńskiego. Stworzenie młodzieży możliwości samodzielnej pracy, w której mogą wykazać się kreatywnością i odpowiedzialnością. Projekt składa się z kilku etapów. Etap pierwszy to wykonanie gazetki ściennej i prezentacji multimedialnej do wykorzystania na lekcjach wychowawczych. Etap drugi to właśnie konkurs pięknego czytania wierszy Wojciecha Kętrzyńskiego oraz konkurs plastyczny na pracę do wybranego przez siebie utworu poety. Etap trzeci to jednodniowa wycieczka do Muzeum im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Kętrzynie.

Efekty projektu to poszerzenie wiedzy na temat ważnych wydarzeń z historii Polski, popularyzacja języka polskiego i historii, zapoznanie młodzieży z poezją patriotyczną, folklorem naszego regionu, jego tradycjami i zwyczajami.