Odsłony: 421
olimpiada statystycznaOlimpiada Statystyczna organizowana jest w Polsce już po raz czwarty. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych. Od uczestników wymaga więc wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin; matematyki, geografii, WOS-u i przedsiębiorczości. Uczniowie naszej szkoły biorą w niej udział od pierwszej edycji – zawsze z sukcesami. W tym roku, na podstawie wyników etapu szkolnego olimpiady, do zawodów okręgowych zakwalifikowały się 3 osoby: Kacper Żurek z klasy IIIb, Piotr Fil z IIIe i Małgorzata Borkowska z Ig. 4 grudnia na wydziale ekonomii Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego wszyscy oni pisali 2-częściowy test, który w tym samym czasie rozwiązywany był również w innych miastach wojewódzkich.
Nasi reprezentanci spisali się znakomicie. Kacper Żurek, podobnie jak w roku ubiegłym, zajął I miejsce w naszym województwie, a Piotr Fil również uplasował się na podium zdobywając 3 lokatę. Bardzo dobrze wypadła Gosia Borkowska zajmując 10 miejsce, co jest świetnym wynikiem zważywszy, że jest ona uczennicą dopiero pierwszej klasy.
Ponieważ zgodnie z regulaminem 3 pierwsze osoby kwalifikują się do I etapu zawodów centralnych, Kacper i Piotrek w lutym będą reprezentować naszą szkołę w finale.

Całej trójce serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.