Dzien Jezykow obcych 2Piątkowy, słoneczny dzień w I LO upłyną w bardzo wyjątkowy sposób. Tego dnia zrobiło się w szkole wyjątkowo kolorowo i wesoło, ponieważ uczniowie wzięli udział w Dniu Języków Obcych, wpisując się tym samym w obchody Europejskiego Dnia Języków.

galeria

Dużym zainteresowaniem na języku angielskim oraz rosyjskim cieszyły się interaktywne quizy językowe i kulturoznawcze, stworzone przy pomocy aplikacji Kahoot. Uznaniem cieszył się również przeprowadzony w języku angielskim konkurs Milionerzy. Uczniowie- oprócz wiedzy- musieli wykazać się dobrą pamięcią, umiejętnością kojarzenia i logicznego myślenia, a element rywalizacji sprawił, że byli bardziej zaangażowani i przede wszystkim dobrze się bawili.

Zorganizowane byłby również konkursy językowe. Na języku rosyjskim uczniowie łamali sobie głowy nad słownictwem, a zwłaszcza tak zwanymi „fałszywymi przyjaciółmi” oraz wiedzą o Rosji. Na zwycięzców czekały nagrody, między innymi chałwa słonecznikowa. Na języku niemieckim uczniowie przygotowali samodzielnie ciekawe konkurencje językowe i zabawy.

Najbardziej jednak tego dnia nagłowili się uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie matematycznym po angielsku MASTERTEAM. Konkurs tradycyjnie zorganizowała p. Barbara Grodzka.

Świetnie bawiła się również klasa 2E, która tego ciepłego i słonecznego dnia wybrała się na ognisko integracyjne. Oprócz delektowania się pieczonymi kiełbaskami i innymi smacznymi przekąskami uczniowie ćwiczyli mowę zależną po angielsku. Integracja okazała się udana, a ćwiczenia językowe bardzo ciekawe, o czym świadczą załączone zdjęcia. Zobaczcie sami :)

To pierwsza tego typu impreza po długiej przerwie, dlatego bardzo dziękujemy uczniom za świetną zabawę oraz zaangażowanie w przygotowania do Dnia Języków Obcych, który w naszej szkole ma wie4loletnia tradycję.

Nauczyciele Języków Obcych w I LO