Odsłony: 127

15 września 2003 roku trafiła do rąk amerykańskich czytelników książeczka „The Dot” – napisana i zilustrowana przez Petera H. Reynoldsa. Ta niepozorna, napisana oszczędnym językiem historia Vashti – dziewczynki, która nie wierzy we własne możliwości poruszyła serca nauczycieli. Postanowili czytać ją swoim uczniom i rozmawiać o talentach, które drzemią w każdym z nas. Książka została przetłumaczona na kilkadziesiąt języków (również na polski) wydana alfabetem Braille’a i stała się pretekstem do zorganizowania wielkiej światowej akcji – Międzynarodowego Dnia Kropki (International Dot Day).

Co roku 15 września w ramach International Dot Day uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, labirynty, festiwale talentów.

W naszej szkole obchodzimy ten dzień po raz pierwszy.

>>> Klasy pierwsze, w ramach integracji, realizowały projekt „Maluj jak Kandinski”. Efekty ich pracy można podziwiać na korytarzu szkolnym.

>>> Klasy drugie brały udział w konkursie „Połącz kropki”. Zwycięzcy: Dominik Wójcik 2a, Nikola Cichowska 2b, Krzysztof Gasiński 2c, Hanna Michalec 2d.

>>> Klasy trzecie tworzyły drzewa talentów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w działania.galeria