picture14 dzień marca to Światowy Dzień Liczby PI, jest więc powód do bliższego kontaktu z Królową Nauk, tym razem w nieco lżejszym tonie. Na tę okoliczność na korytarzach naszej szkoły zostały zaprezentowane plakaty wykonane przez młodzież, a przedstawiające tę wyjątkową liczbę z ich punktu widzenia. Można też było poznać wiele matematycznych ciekawostek z życia codziennego, z których nawet nie zdajemy sobie sprawy. Mało kto kojarzy matematykę z oryginalnym dowcipem, można więc było pośmiać się z żartów, które do łez potrafią rozśmieszyć matematyków.
Uczniowie podczas lekcji matematyki tworzyli komiksy zawierające jak największą ilość znaków PI oraz rozwiązywali ciekawe zadania.
Klasa 3g przygotowała też na tę okoliczność ciekawe konkursy: quiz dotyczący liczby PI, doświadczalne sprawdzanie, ile pieniędzy zmieści się w szklance w zależności od nominału, a także konkurs na podanie z pamięci jak największej liczby cyfr w rozwinięciu dziesiętnym naszej solenizantki. Zwyciężczyni podała, trudno w to uwierzyć, aż 48 cyfr. Gratulujemy. Zwycięzcy konkursów zostaną nagrodzenie niepytkami.