historia 3 672x3501 kwietnia 2022 r uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Giżycku wzięli udział w żywej lekcji historii, którą poprowadził Teatr Historyczny Jacentego Ordowskiego z Gniewa.
Spektakl „Wojna obronna Polski w 1939 r. i major Hubal” przypomniał bolesne fakty naszej historii, jak: okoliczności agresji na Polskę, jej przebieg oraz najważniejsze bitwy kampanii wrześniowej, m.in. Westerplatte, bitwa nad Bzurą, obrona Warszawy.
W trakcie lekcji uczniowie mogli przymierzać przygotowane przez prowadzących stroje i wcielać się w różne postacie, co było niezwykłą atrakcją. Mogliśmy również obejrzeć kolekcję replik broni z czasów II wojny światowej, niejako „dotykając” historii, znanej tylko z podręczników.