erasmusJuż w najbliższą niedzielę grupa dwudziestu uczniów klas pierwszych i drugich z naszego liceum wyjedzie wraz z opiekunami do Grecji. Wyjazd organizowany jest jako główna część projektu edukacyjnego dla mobilności grupowej w programie Erasmus+ - Edukacja szkolna. Biorący w nim udział, będą w dniach 24.05 - 2.06 pracować w greckich szkołach, realizując główne cele zajęć, czyli rozwijanie świadomości cyfrowej i wypracowywanie zasad bezpieczeństwa w Internecie.
W trakcie zajęć będą pracować w międzynarodowych grupach, brać udział w debatach, tworzyć plakaty, prezentacje, filmiki i fotorelacje. Wszystko to pozwoli uczestnikom wymienić się poglądami związanymi z bezpieczeństwem w sieci, wypracować wspólnie zasady bezpieczeństwa oraz rozpowszechnić je wśród swoich rówieśników. Poruszane będą zagadnienia dotyczące pojęcia własności intelektualnej, praw autorskich, wyszukiwania informacji a także nawiązywania kontaktów w Internecie w bezpieczny sposób.
Oczywiście niezmiernie ważna jest też możliwość poznania greckich rówieśników, nawiązywania relacji i komunikowania się. Z pewnością będzie też czas na poznanie zabytków starożytnej Grecji, przybliżenie greckich zwyczajów i kultury. A wszystko to w przyjaznym klimacie śródziemnomorskiego państwa.