chciećMłodzież I Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny przystąpiła do olimpiady „Zwolnieni z teorii”.
W 2021r. otrzymaliśmy już tytuł szkoły „Zwolnieni z teorii”. Znaleźliśmy się w gronie szkół wspierających uczniów w zdobywaniu kompetencji przyszłości, takich jak: praca zespołowa, kreatywność, rozwiązywanie problemów, zarządzanie projektem, przywództwo, działanie w praktyce.
W tym roku do działania przystąpiły klasy III.
Oto co zaplanowały:
✅ projekt „life-rak” (profilaktyka nowotworów układu płciowego)
✅ projekt „Tydzień Hip-Hopu”
✅ projekt „Ihear” (niedosłuch nie musi być barierą)
✅ zbiórka żywności - we współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Chorych z Chorobą Nowotworową <Promyk>
✅ projekt „Send Help"
✅ projekt „Pokonaj stres”
✅ projekt „Kapsuła Czasu”
✅ projekt „Powrót do młodości” - we współpracy z SP 3 oraz Domem Pomocy Społecznej
✅ projekt „Pomóżmy zwierzętom"
✅ projekt „Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”
Projekty skierowane są do społeczności I LO (warsztaty, konkursy, plakaty, teleturnieje) oraz do osób potrzebujących pomocy, nie tylko materialnej. Będziemy informować o realizacji projektów.