olimpiada his21 stycznia 2023r. zakończyły się eliminacje okręgowe 49. edycji Olimpiady Historycznej. Nasza szkołę reprezentowała Julia Krużyńska - uczennica klasy IVE. Specjalnością Julii jest starożytność. Swoją pracą pisemną na temat: "Czasy Peryklesa to okres świetności i potęgi starożytnych Aten. Rozważ powyższą tezę, uwzględniając aspekt polityczny, społeczno-gospodarczy i kulturowy", zapewniła sobie udział w eliminacjach ustnych.

W tym roku szkolnym do etapu okręgowego Olimpiady Historycznej zakwalifikowało się 51 osób, a do etapu ustnego przeszło tylko 19, w tym Julia. Ostatecznie zajęła IV miejsce. Komisja oceniła poziom olimpiady jako bardzo wysoki.

Życzymy Julii dalszych sukcesów w dziedzinie historii, gdyż pragnie kontynuować naukę na Wydziale Historii (specjalizacja Starożytność). Czekamy na nowego doktoranta, a może nawet profesora.