zmniejszoneW piątek 17 XI grupa uczniów z klas biologiczno- chemicznych wzięła udział w warsztatach, które zostały zorganizowane  pod nazwą Festiwal Nauki. Organizatorem tego naukowego wydarzenia jest  Stacja Hydrobiologiczna Instytutu Nenckiego  PAN w Mikołajkach oraz Mazurski Park Krajobrazowy.

Uczestnicząc w różnych zajęciach  uczniowie mieli okazję  pogłębić swoją wiedze jak również  doskonalić umiejętności.  Na zajęciach prowadzonych przez pracowników Mazurskiego Parku Krajobrazowego  trzeba było rozpoznać występujące w Parku ( a pospolite w całej Polsce) gatunki drzew liściastych  oraz iglastych mając do dyspozycji suche fragmenty tychże roślin (głównie liście i owoce) .  Wszystkim grupom bezbłędnie udało się to zrobić, co oczywiście zostało nagrodzone przez nauczycieli biologii .  Bardzo interesujący był wykład pt.  Mroźna Arktyka połączony z prezentacją   niesamowitych  zjawisk,  typowych dla  rejonu koła podbiegunowego . Na zajęciach pt. „Mikroopowieści z toni wodnej „ można było zobaczyć pod mikroskopem    zachwycający  świat żywych stworzeń.  W dużym powiększeniu zobaczyliśmy organizmy o  przeróżnych kształtach i sposobach poruszania się , organizmy o których istnieniu często nie zdajemy sobie sprawy. Materiał badawczy pochodził z Jeziora Mikołajskiego. Kolejne zajęcia w Stacji Hydrobiologicznej odbędą się wiosną. Zachęcamy do nich zainteresowanych uczniów.