Dz zW ramach obchodów Dnia Ziemi młodzież zaangażowała się w sprzątanie okolic Giżycka i miejsc swojego zamieszkania (Kruklanki, Wyszowate, Bogaczewo, Żywki, Wilkasy, Pierkunowo, Puszcza Borecka). W akcji wzięli udział uczniowie klas IB, IIA, IID, IIB, IIE, IIF, IIG. Na szczególną uwagę zasługuje Oliwia Bieńkowska i jej grupa projektowa „Don’t mess with my Earth” (Paweł Baran, Monika Baran, Weronika Zawrotna). Zorganizowali oni sprzątanie Harszu i Okowizny. W akcję włączyli się mieszkańcy. Wydarzenia skończyło się ogniskiem i rozdaniem nagród wolontariuszom. Zdjęcia z akcji dostępne w galerii. Młodzież podjęła się również wykonania plakatów nawiązujących tematycznie do obchodzonego święta (w galerii).

Klasy - IIA, IID, IB, IIF oraz IIG wysłuchały prelekcji (w formie wideokonferencji) przeprowadzonej przez młodzież II LO im. K.I. Gałczyńskiego w Olsztynie. Uczniowie klas biologicznych zdecydowali się przygotować w tym roku kilka takich prezentacji dla uczniów naszej szkoły. Rozpoczynamy w ten sposób realizację programu „Razem dla klimatu”.

Bardzo dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i proekologiczną postawę. Nauczyciele biologii I LO.