qwertyuUczniowie pierwszych klas uczestniczyli w marcu w programie profilaktycznym NOE, którego celem było skłonienie młodych ludzi do refleksji na temat zagrożeń wynikających z uzależnień i promowanie zdrowego stylu życia. Prowadzący, Ewa Kowalczyk, Lilla Harasim i Piotr Pułjanowski uświadomili młodzieży konsekwencje picia alkoholu i korzystania z innych substancji psychoaktywnych, omówili zjawisko współuzależnienia oraz wpływu środków zmieniających świadomość na relacje z innymi ludźmi. Zachęcając do asertywności skłonili uczniów do odpowiedzi na pytanie o to, czy w przyszłości są gotowi do przyjęcia postawy abstynenckiej. Program został w całości sfinansowany przez Centrum Profilaktyki Uzależnień i Integracji Społecznej w Giżycku.