Odsłony: 126

Zadanie marcowe w Szkole Myślenia Pozytywnego 2.0 miało na celu przyjrzenie się lękom oraz motywacji do działania. Zwykle skupiamy się na bolesnej stronie lęku, na tym, co czyni nas nieszczęśliwymi i sprawia, czujemy się bezsilni. Ale lęk ma też swoją pozytywną stronę. Odrobina lęku jest niezbędna dla naszego zdrowia psychicznego, sukcesu w życiu, a nawet przetrwania. Zdrowa dawka lęku pozwala uniknąć zagrożenia i podjąć zdecydowane działania. Lęk staje się niezdrowy dopiero wtedy, kiedy towarzyszy mu nadmierny niepokój albo zbyt częste unikanie sytaucji stresujących. 

 

Dwugodzinne warsztaty w kl.2a i kl. 2d zrealizowane przez p. Annę Leczycką podczas zajęć z coachingu sprzyjały dyskusji na temat: „Rozwój osobisty i duchowy – kto i co mnie motywuje?” oraz „Umiejętność radzenia sobie ze stresem – teoria i praktyka”. 

W marcu młodzież szkolna zorganizowała też kilka akcji służących społeczności lokalnej, które zarazem zmierzały do wykazania się odwagą i skupieniem uwagi na innych, a nie tylko na sobie i swoich emocjach. Aktywna postawa dla dobra innych jest skutecznym sposobem radzenia sobie z lękiem: 1. Zbiórka pod hasłem: Kocięta potrzebują Waszej pomocy! przyczyniła się do wsparcia lokalnego kociętnika „Brat Kot”. 2. Wielkanocna zbiórka dla podopiecznych Stowarzyszenia PROMYK w Giżycku "Wielkanocny Dar Serca" zgromadziła mnóstwo potrzebnych produktów spożywczych dla chorych przebywających w hospicjum. 3. Szkolny koncert wiosenny, podczas którego nasi utalentowani uczniowie – instrumentaliści, piosenkarze i tancerze - pokonali tremę i dali z siebie wszystko, aby społeczność szkolna poczuła wiosenny nastrój.