olsztyn11 kwietnia Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie zorganizował Dzień Otwarty, który był świetnym powodem, by odwiedzić stolicę Warmii i przyjrzeć się ofercie naszej największej uczelni. Wydarzenie bardzo ważne, wspaniale zorganizowane i goszczące zacne postacie takie, jak choćby Dorota Wellman - znana dziennikarka telewizyjna.
Odwiedzająca UWM klasa IE wraz z towarzyszącymi uczniami starszych klas miała zaplanowaną dodatkową atrakcję w postaci wspaniałego i kreatywnego warsztatu połączonego z wykładem, prowadzonego przez pracownika Wydział Nauk Ekonomicznych UWM pana dr Kamila Kotlińskiego.
Tematem zajęć było euro - wspólna waluta Unii Europejskiej. W trakcie zajęć część uczniów wcieliła się w przedsiębiorców z różnych krajów UE a pewna grupa świadczyła im usługi bankowe związane z przeliczaniem i wymienianiem walut. Dzięki takiemu obrazowemu ukazaniu systemu nasi licealiści mogli zrozumieć istotę działania wspólnej waluty na europejskim rynku i jej różnicę wobec narodowych pieniędzy pozostających w obiegu części krajów Unii Europejskiej. Bardzo dziękujemy za wspaniałe i kreatywne zajęcia.